شناسه خبر: 75992
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ سه شنبه ۱۴ اسفند، ساعت 17:00

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی،  مراسم هفتمین دوره جشنواره معرفی چهره های برتر حوزه کارفرمایی استان گلستان با ابتکار اداره کل کارفرمایان و سازمانهای معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی و با حضور مسئولان و کارشناسان اداره کل تأمین اجتماعی و مدیریت درمان این استان و جمعی از مدیران و مقامات استانی و محلی این استان
روز چهارشنبه 17 بهمن ماه سال جاری در محل سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد .
در این مراسم ابتدا علی اصغر نیک نیا مدیر کل تامین اجتماعی استان گلستان ضمن خیر مقدم به حضار ،‌خلاصه ای از فرایند انتخاب کارفرمایان برتر استان را گفت ، سپس دکتر نصرتی مدیر درمان تامین اجتماعی گلستان به تشریح خدمات درمانی سازمان دراستان پرداخت.
دکتر نصرتی با اشاره به بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ، توسعه خدمات درمانی سازمان و نزدیک شدن به عدالت دسترسی به خدمات درمانی را یکی از برکات وثمره انقلاب اسلامی برشمرد.
دراین مراسم یوسفی نماینده کارفرمایان استان نیز ضمن تبریک ایام دهه فجر انقلاب سلامی و عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) ، در خصوص برخی مشکلات حوزه کار وتولید دراستان گفت: امروزه کارفرمایان در شرایط سختی به سر می برند ،‌از جمله مشکلات مربوط به مواد اولیه، ماشین آلات ، صادرات ، مشکلات بیمه و مالیات، رونق تولید، سرمایه درگردش و ... همه وهمه دست به دست هم داده و تولید را دشوار کرده و چراغ هر کارگاهی خاموش شود عده ای بیکار می شوند.
وی افزود : همه مسئولیم تا با حمایت از تولید از این مشکلات عبور کنیم و درخواست مساعدت از مسئولین را ارائه نمود تابتوانیم توطئه های اقتصادی دشمنان را از بین ببریم.
یوسفی خاطر نشان کرد : بیکاری یک مجموعه اقتصادی به بسیاری از نهاد های اقتصادی و اجتماعی کشور مجموعه اقتصادی کشور ازجمله تامین اجتماعی و بانکها آسیب می زند ، پس بیایید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم چراغ تولید را روشن نگاه داریم.
در بخشی از این مراسم محمد حسین قشقایی رئیس گروه مطالعات اداره کل کارفرمایان معاونت فرهنگی واجتماعی سازمان تامین اجتماعی نیز به عنوان مهمان ویژه این مراسم اظهار داشت :  توسعه در هر کشوری جزء اصول و مبانی است چه در کشورهای توسعه یافته و چه در کشورهای درحال توسعه و هدف توسعه نیز ایجاد رفاه در حوزه های مختلف است.
وی افزود: رفاه اجتماعی بدون تحقق نظام تامین اجتماعی قابل تصور نیست و در تمام دنیا بهترین شیوه ایجاد رفاه صرفا از مسیر تامین اجتماعی صورت می پذیرد و دیگر سیستمها در این زمینه موثر نیستند.
وی تامین اجتماعی را سازمانی دانست که از اواسط قرن بیستم میلادی ایجاد شده و جایگزین نهادهای سنتی حامی خانواده ها شده است.
قشقایی همچنین با اشاره به اینکه هر کشوری بتواند در جهت توسعه نظام رفاه تأمین اجتماعی حرکت کند  توفیق بیشتری بدست خواهد آورد افزود : تامین اجتماعی درایران درسطح خاور میانه بی نظیر است و در سطح جهانی هم جایگاه خوبی دارد و یکی از خدمات شاخص و مهم این سازمان که در بسیاری از کشورها اجرا نمی شود ، پرداخت مقرری بیمه بیکاری است .
وی خدمات تامین اجتماعی را جزء مقولات گران قیمت دانست و افزود : جایگاه تامین اجتماعی هنوز در کشور شناخته نشده و مردم باید به این باور برسند که تامین اجتماعی حامی آنهاست و ما در حوزه معاونت فرهنگی واجتماعی تلاش می کنیم تا ضمن بهره مندی ازمشارکت شرکای اجتماعی سازمان (  بیمه شدگان ، کارفرمایان و مستمری بگیران )، جایگاه تامین اجتماعی را در جامعه تبیین نماییم تا مردم به درک مطلوبی دست یابند و با اراده و اختیار خود تامین اجتماعی را انتخاب نمایند.
رئیس گروه مطالعات اداره کل کارفرمایان و سازمانها ی تأمین اجتماعی اظهار داشت : یکی از ارکان مهم سازمان تامین اجتماعی محسوب می شوند که بخش اعظم درآمد سازمان ازطریق این گروه تامین می شود و جایگاه و اهمیت کارفرمایان در سازمان شناخته شده و بالا می باشد.
در اصل 29 قانون اساسی سیستم مشارکتی برای تامین اجتماعی لحاظ شده است و مشارکت همه اضلاع یعنی کارفرمایان ، کارگران و دولت در نظام تامین اجتماعی مهم است.
مکرمی مدیر امور شعب بانک رفاه کارگران در استان گلستان نیز ضمن تبریک ایام ، طی سخنانی از واگذاری تسهیلات به واحدهای تولیدی گفت و برای ادامه ارائه تسهیلات اعلام آمادگی کرد.
دراین مراسم از چهار کارفرمای برتر با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل بعمل آمد .
گفتنی است محسن شیخ نظری ، سیدمحمد سیدکریمی ، علی توکلی زاده و اکتای قاضی به عنوان چهار کارفرمای برتر انتخاب و تجلیل شدند.

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha